top of page

KDO JSME, CO CHCEME A CO NABÍZÍME VÁM A VAŠEMU DÍTĚTI

Dětská skupina SMARTbaby se nachází v Blučině, ve středu vesnice, s velmi dobrou dopravní obslužností, s možností zaparkování přímo před vchodem a nebo v blízkém okolí a v dosahu MHD.

V rodinném domě s vybavenou zahradou se nachází třída pro 12 dětí.

 

Dětem je poskytována péče přiměřeně jejich věku, k dispozici je pestrá nabídka výchovných i vzdělávacích aktivit s dostatkem času na hru a odpočinek.

 

Děti přijímáme průběžně celý rok dle volné kapacity a s možností volby typu a frekvence docházky dle potřeb rodičů a dětí.

 

Naším cílem je spokojené, šťastné a šikovné dítě, které se rozvíjí přiměřeně svému věku, je kamarádské, sebevědomé a vnímavé ke svému okolí, zdravé a plné elánu a chuti objevovat svět a má radost z poznání.

 

Věříme tomu, že dítě potřebuje mít v životě pevný bod a tím je rodina a její nejširší okolí. K jeho dobrému rozvoji přispívá pravidelný denní režim a řád, který dítě zklidňuje a dává mu pocit jistoty.

 

Laskavý přístup a dodržování stanovených pravidel a respekt k osobnosti dítěte - to je náš "pracovní" postup.

 

Chceme v dětech posilovat víru v dobro a slušné chování, učit je solidaritě a umění pomoci druhým.

 

Člověk je tvor společenský a proto chceme, aby z dětské skupiny byl stmelený kolektiv, aby se do ní děti těšily a mohly si vytvářet první kamarádské vazby.

 

Nabízíme všestranný rozvoj odpovídající mentálnímu stupni vývoje dítěte - důležitá je hra, výtvarná, hudební a především tělesná výchova.

 

Dětem nabízíme poznání nových věcí a upevňování již známých dovedností.

 

ORIENTAČNÍ HARMONOGRAM DNE

 

7 - 9 hodin - děti se scházejí, individuální hra, řízená výtvarná činnost, hygiena, příprava na svačinku

cca 9 hodin - svačinka, hygiena

9 - 10 hodin - ranní kruh a řízená činnost - hudebně pohybová, výtvarná, volná hra

cca 10 hodin - hygiena, odchod na procházku, pobyt venku

10 - 12 - procházka, pobyt v přírodě nebo na zahradě, externí aktivity

12 - 12.30 hodin - hygiena, oběd

12.30 - 13 hodin - hygiena, odchod dopoledních dětí, příprava na spánek, odpočinek

13 - 15 hodin - spánek, odpočinek, hygiena

cca 15.30 hodin - svačinka, hygiena

po 15.30 - 17 hodin - volná i řízená činnost, pobyt venku, na zahradě, v přírodě, odchod dětí

Nina.jpg

ředitelka a pečující osoba

Nina

     Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Již při studiu jsem se věnovala hlídání dětí jako chůva v domácnostech a dělala jsem vedoucí na táborech s pěveckým sborem. 

     Po dokončení studia jsem začala pracovat úplně v jiném oboru - když ale byly mojí dceři 4 roky, rozhodla jsem se vrátit k práci s dětmi.  Od roku 2018 jsem pracovala v Dětské skupině, nejdříve na pozici pečující osoby a později jako vedoucí pobočky. Krátký čas jsem pracovala jako pečující osoba ve SMARTbaby ;o))

     Baví mne se neustále vzdělávat a rozvíjet své poznatky pro práci s dětmi, zúčastnila jsem se několika workshopů zabývajících se touto tématikou.

     V srpnu 2021 jsme s mojí kamarádkou připravily workshop na téma " Klidný nástup do školky", protože osvěta ohledně adaptace v dětské skupině/školce mi přijde velice důležitá. 

     Na dětech mne fascinuje jejich bezprostřednost a upřímnost a jsem ráda, že mohu být průvodcem při rozvíjení jejich dovedností, poznávání a objevování světa. S dětmi pracuji s respektujícím a laskavým přístupem. 

     Ve volném čase se nejvíce věnuji své 8 leté dceři a našim zvířatům - máme 2 psy a 4 kočky. Ráda také chodím na procházky do přírody a věnuji se józe. 

Lucie.jpg

vedoucí pečující osoba

Lucie

     Vystudovala jsem obor zubní instrumentářky, byla to ale práce časově náročná a nenaplňovala mne. Proto jsem si udělala profesní kvalifikaci Chůva pro děti v dětské skupině. Péče o děti v dětské skupince je pro mne to pravé. Ráda si s dětmi hraji a předávám jim svoje zkušenosti, péče o ně mě naplňuje.

     Jsem maminkou dvou dětí. Ve svém volném čase ráda vařím pro svoji rodinu, relaxuji u čtení knih a nebo čas trávím výlety do přírody.

Dáša Blučina foto.png

pečující osoba

Dagmar

     Po mnoha odborných a životních znalostech, jsem se rozhodla udělat si rekvalifikační kurz Chůva v dětské skupině a kurzy s oborem související. Pracuji také jako teta v Klokánku.

     Ráda se profesně rozvíjím. Rozvíjet u dětí motorické schopnosti, aby byly všímavé a ohleduplné jedno k druhému, ale také zručné a kreativní, ale hlavně, aby z nich byli šťastní lidé! To je můj cíl.

     Při péči o malé děti se chci zaměřit i na jejich rodiče a připravit pro ně další možnosti aktivního trávení volného času celé rodiny - animačním programy, workshopy, výlety a pod.

MÜLLEROVÁ foto nové.png

pečující osoba

Petra

     Vystudovala jsem střední odborné učiliště, obor kadeřnice. 

Už při studiu jsem ale věděla, že chci pracovat v úplně jiném oboru. Mým snem byla práce s dětmi, proto jsem si na rodičovské dovolené udělala kurz asistenta pedagoga.

     Práce s dětmi mě naplňuje a přináší mi radost. Stejně tak doufám, že i já dětem přinesu spoustu radostných dní, protože s úsměvem jde všechno lépe. Ke každému dítěti přistupuji individuálně, s ohledem na jeho potřeby a pocity.

     Jsem hrdou mámou dvou úžasných kluků, miluji čas strávený s nimi a s manželem. Oni jsou vlastně i mým koníčkem, tak jako práce s dětmi. Ráda relaxuji u čtení knih, zejména s tematikou vzdělávání dětí.

bottom of page